telefón+421 2 4824 5152 emailinfo@wellness-bratislava.sk
mapaBajkalská 25/A, 821 01 Bratislava | otvoriť mapu
otváracie hodinyPO. - PI.: 8:30 - 22:00 | SO. - NE.: 9:00 - 22:00

Sauna

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože, podkožia, svalov. Pri potení sa zrýchľuje tep, po ochladení sa opäť upravuje. Sauna do značnej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne). V saune sa zvyšuje aj telesná teplota, ktorá stúpa približne o 1 – 2 °C. Pravidelným saunovaním dochádza k podpore regenerácie a celkovej relaxácie, posilnenie odolnosti voči stresovej záťaži, posilneniu obranyschopnosti organizmu a mnohým ďalším účinkom, ktoré závisia aj od konkrétneho typu sauny.

SUCHÁ SAUNA

Sauna umožňuje celkový potný kúpeľ v horúcom suchom vzduchu (teplota 60° - 100°C, ale s nízkou vlhkosťou 10 - 25%). Súčasťou saunovania sú taktiež tzv. parné nárazy (náhle zvýšenie vlhkosti vzduchu, napr. poliatím horúcich kameňov vodou), čím sa zmení odparovanie potu a teplota jadra organizmu sa ďalej zvýši. Neoddeliteľnou súčasťou saunovania je následné ochladenie studenou vodou (omývanie, sprchovanie, ponorný kúpeľ, plávanie).

PARNÁ SAUNA

Parný kúpeľ o teplote 47 - 55°C účinkuje na uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Para pomáha odstraňovať odpadové látky a podporuje elasticitu pokožky. Prečistí vaše dýchacie cesty a uvoľní póry vašej pokožky. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach. Parné kúpele priaznivo pôsobia na regeneráciu/oživenie pokožky. Odporúčaná doba pobytu 15 minút. Ochladzovanie a relaxácia prebieha obdobne ako pri použití suchej sauny.

INFRASAUNA
Pomáha na stuhnuté kĺby, zmierňuje bolesti, zlepšuje krvný obeh, znižuje vysoký krvný tlak, pomáha na niektoré kožné ochorenia, problémy s obličkami a mnoho ďalšieho.

Sauny sú v prevádzke PO. - PI.: 11:00 - 21:45 a SO. - NE.: 09:00 - 21:45
Pre viac informácií o saunovaní kliknite sem.

Top